Jakiego rodzaju wytyczne spełniać przy upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka zdobyła w minionym okresie dostrzegalne zainteresowanie ze strony osób zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Według bowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej aktualnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o kłopoty osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem napomknąć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. W tym momencie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w początkowym półroczu tego roku z opcji ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich dobrym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, moja odpowiedź jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Jakiego rodzaju wytyczne spełniać przy upadłości konsumenckiej?”

Leave a Reply

Gravatar